بازدید مجازی دانشگاه صنعتی شریف

معرفی

سامانه بازدید مجازی، این قابلیت را برای کاربران فراهم می آورد که بدون حضور فیزیکی و از طریق اینترنت از امکانات و خدمات مرکز مورد نظر به صورت کاملا سه بعدی باتمام جزییات همراه با محیطی زنده و گرافیکی کاملا زیبا بازدید نماید.


شما می توانید برای مشاهده سامانه مورد نظر، از انواع تلفن های همراه و تبلت ها با سیستم عامل iOS، Android، Windows Phone و... به صورت آنلاین با وارد کردن آدرس سامانه مورد نظر استفاده نمایید. پیشنهاد می کنیم در صورت داشتن تلفن همراه iPhone و یا تبلت iPad حتما با لمس دکمه سنسور شتاب و فعال سازی آن، تجربه جدید و تکرار نشدنی واقعیت مجازی را کسب کنید!


بعد از بارگذاری کامل تصاویر با استفاده از کلید های جهت نمای صفحه کلید و یا نگاه داشتن کلید چپ Mouse و حرکت به اطراف، می توانید زاویه دید خود را تغییر دهید و به هر طرف که تمایل دارید حرکت کنید. همچنین با انتخاب گزینه سرزمین کوچک (Little Planet) تصاویر را به شکل یک کره کوچک مشاهده کنید.

درباره بازدید مجازی

این سامانه در زمینه اطلاع رسانی و معرفی ویژگی های مختلف محیطی، باشیوه ای نوین و جذاب، در راستای ورود به دنیای مجازی و معرفی فرهنگ ها و خدمات درسطوح کلان و بدون محدودیت های جغرافیایی فعالیت می نماید.


یکی از آرزوهای دیرینه بشر بازدید از نقاط مختلف دنیا، با جزییات کامل و بدون حضور فیزیکی بوده است که هم اکنون و پس از گذشت سالیان دراز از آن آرزو، با راه اندازی سامانه های بازدید مجازی درسطح دنیا، نه تنها آرزوی گردشگران در بازدید از مکانها و ابنیه تاریخی ملل گوناگون دنیا از طریق شبکه جهانی اینترنت فراهم گشته است بلکه این فناوری نو در اختیار فعالان فرهنگی و اقتصادی جهت اطلاع رسانی بدون مرز قرارگرفته و با اقبال بسیار چشمگیری رو به رو گشته است.


سامانه بازدید مجازی، این قابلیت را برای کاربران فراهم می آورد که بدون حضور فیزیکی و از طریق شبکه جهانی اینترنت و یا رایانه شخصی خود، از امکانات و خدمات مرکز مورد نظر به صورت کاملا سه، بعدی باتمام جزییات، همراه با محیطی زنده و گرافیکی کاملا زیبا، بازدید نماید.


مراحل مشاهده:
برای مشاهده سامانه بازدید مجازی ابتدا می بایست به آدرس vtour.sharif.ir مراجعه کرده و پس از آن، بر روی تصویر یکی از سامانه های بازدید مجازی موجود در صفحه کلیک کنید تا اطلاعات مورد نظر بارگذاری شده و نمایش داده شود.


شما می توانید سامانه های بازدید مجازی را از طریق کامپیوتر شخصی، لپ تاپ، تلوزیون هوشمند، تلفن همراه، تبلت و یا هر وسیله و ابزاری که امکان دسترسی به اینترنت و نمایش صفحات وب با استاندارد HTML5 را دارد مشاهده کنید. شما این امکان را دارید بدون در نظر گرفتن محدودیت سیستم عامل، ابعاد صفحه نمایش، نوع صفحه نمایش (لمسی، غیر لمسی) و... در داخل بازدید مجازی حرکت کنید، به هر طرفی که تمایل دارید گردش کنید و از امکانات آن استفاده کنید. همچنین در صورت استفاده از iPhone، iPod و iPad می توانید با انتخاب گزینه سنسور شتاب (Gyroscope) و فعال سازی آن، با چرخش بدن و یا دستان خود در هوا، در سامانه حرکت کنید.بزرگنمایی
با حرکت دادن اسکرول Mouse و یا انتخاب دکمه های مثبت و منفی در سامانه، تصویر را بزرگ و یا کوچک کنید.


جهت نما:
با نگاه داشتن کلید چپ Mouse و حرکت به اطراف و یا با انتخاب دکمه های 4 جهت اصلی (بالا، پایین، چپ و راست) می توانید به اطراف خود به چرخید.


چرخش خودکار:
پس از بارگذاری کامل سامانه، چرخش خودکار به صورت پیش فرض فعال شده و با سرعتی بسیار ملایم به یک طرف شروع به حرکت می کند. شما می توانید با انتخاب این گزینه این قابلیت را فعال و یا غیر فعال کنید.


سرزمین کوچک:
یکی از جذاب ترین قابلیت های سامانه بازدید مجازی، مشاهده به صورت سرزمین کوچک (Little Planet) می باشد. با انتخاب این گزینه تصویر را به صورت یک سرزمین کوچک مشاهده میکنید که محور آن همان تصویر فعلی می باشد. برای غیر فعال کردن می بایست به صورت مجدد بر روی آن کلیک نمایید.


راهنما:
با انتخاب این گزینه، صفحه ای در سامانه نمایش داده می شود که به صورت کوتاه و مختصر عملکرد سیستم و دکمه های موجود را معرفی میکند. برای مخفی کردن آن می بایست بر روی دکمه راهنما کلیک کرده و یا بر روی تصویر راهنما کلیک کنید.


تمام صفحه:
برای مشاهده سامانه بازدید مجازی به صورت تمام صفحه (Full Screen) می توانید از این دکمه استفاده نمایید. با انتخاب این گزینه سامانه تمام صفحه شده و بر غیر فعال کردن آن می بایست به صورت مجدد بر روی آن کلیک نمایید.